ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Дата: 24.03.2023 15:59

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії,  що спричиняє захворювання.

Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. Символ дня боротьби з туберкульозом - БІЛА РОМАШКА, як символ здорового дихання. Україна посідає друге місце в Європейському регіоні за рівнем захворюваності на туберкульоз, щороку реєструється близько 30 000 нових випадків захворювання, кожен шостий хворий помирає, хоча сьогодні це захворювання цілком виліковне. Високий темп життя, інформаційний пресинг, постійний «брак часу», нерегулярне і незбалансоване харчування − це все стресові аспекти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють розвитку захворювання. Разом з тим, туберкульоз − безумовно, соціальна хвороба. Зрозуміло, що війна в Україніт акож негативно вплинула на здоров’я громадян,  проблема туберкульозу ще більше ускладнилась. Кожен громадянин України повинен мати про туберкульоз необхідну інформацію, щоб вберегти себе від цього захворювання. Відповіді на питання діагностики, лікування та профілактики небезпечної хвороби  користувачі бібліотеки знайшли сьогодні переглянувши відеорепортаж  «Туберкульоз: звідки виходить проблема» та ознайомившись з літературою даної тематики. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе туберкульоз, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї хвороби.