ПРАЦЮЄМО НАД НАПОВНЕННЯМ БЮДЖЕТУ

Дата: 29.03.2023 14:23

На комісії з питань надходження бюджету, забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і зборів виконавчого комітету Путивльської міської ради йшлося про негативну тенденцію зменшення надходжень від сплати ПДФО до бюджету громади, зокрема за найманих працівників, що працюють у фізичних осіб-підприємців.

Як пояснюють самі підприємці, складна економічна ситуація часто змушує відправляти працівників у відпустки без збереження заробітної плати чи взагалі звільняти.

І тоді "за прилавок" доводиться ставати їм особисто.

Такі доводи слушні, але є і інші ганебні випадки, коли працівників беруть на роботу умисно без оформлення, нелегально.

І тут втрачає не тільки бюджет, але й сам робітник: у подальшому недорахується страхового стажу чи інших соціальних гарантій.

Начальник відділу Конотопської філії Сумського обласного центру зайнятості Ольга СПОРИШ інформувала про наявність грантових державних програм для бізнесу, за допомогою яких можна отримати, зокрема й відшкодування податкових нарахувань.

За підсумками засідання домовилися про партнерську співпрацю, та все ж дане питання постійно контролюватиме спеціальна робоча група, проводячи консультативні рейди на об'єктах підприємництва.

Про потенційних "ухилянтів" будуть інформовані органи Держпраці та Податкової служби.

Обговорюване питання особливо актуальне з огляду на те, що з липня Кабмін планує відновити податкові перевірки.

Як-то кажуть, щоб не було потім пізно.

Узагалі загальновизнано, що сумлінна сплата податків - це прояв патріотизму, який зараз працює на нескореність нашої країни.

Зміцнюємо тил - наближаємо перемогу.