УКРАЇНСЬКИЙ ПЕДАГОГ-НОВАТОР

Дата: 13.03.2023 15:10

13 березня виповнюється 135 років від дня народження    видатного українського педагога і письменника ХХ сторіччя, одного  із  засновників системи дитячо-підліткового виховання,  уродженця Білопільщини — Антона Семеновича Макаренка (1888–1939).

Він  щиро та відверто любив дітей, керував виховними закладами для неповнолітніх правопорушників. Через руки Макаренка пройшли понад  три  тисячі безпритульних, і жоден не повернувся  на  злочинну дорогу; всі знайшли свій шлях у житті. По собі він залишив багату педагогічну спадщину, написав понад 150 творів (романи, повісті, сценарії, науково-педагогічні статті). Найбільш відомими є "Педагогічна поема", "Книга для батьків", "Методика організації виховного процесу" та ін.  Досвід А.С. Макаренка як соціального педагога, унікальний. Мало хто в історії соціальної педагогіки зумів так вдало втілити свою теорію в практику і досягти  вражаючих результатів, маючи справу з важкими підлітками.  Його систему сьогодні вивчають та цінують у всьому світі. Тематичні видання з фондів бібліотеки ширше розкриють педагогічну діяльність нашого земляка.  Бібліотека чекає на вас!