ВИДАТНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МИТЕЦЬ

Дата: 23.02.2023 11:13

23 лютого виповнюється  145 років від дня народження українського художника-авангардиста Казимира Малевича, теоретика  мистецтва, основоположника супрематизму, автора однієї  з найвідоміших картин ХХ ст. «Чорний квадрат». У світі існує тільки два полотна, які навіть далекі від мистецтва люди впізнають безпомилково – це «Джоконда» Леонардо да Вінчі та картина «Чорний квадрат» авторства Казимира Малевича. Народився митець у Києві, а його   творча діяльність розпочалась у нас на Сумщині, де проходили  його дитячі та юнацькі роки. Саме у   Білопіллі Малевич  уперше   побачив професійних художників, яких було запрошено розписувати місцеву церкву.  Ця зустріч з митцями дуже вразила Казимира і після переїзду до Конотопу він пише  своє перше  полотно «Місячна ніч», на яке надихнула  художника місцева природа.  З  цього моменту розпочався творчий шлях великого митця. В 1915 році у стилі супрематизму  була створена  унікальна, найвідоміша  картина художника «Чорний квадрат». Малевичем зацікавився весь світ.

Тематичні видання з фондів бібліотеки розкриють для  читачів  багато цікавих фактів із життя й творчості  українського художника. Про перебування українського художника на Сумщині свідчить артоб`єкт  у Білопіллі  «Білий хрест на сірому тлі»,  копія роботи Малевича. Також у місті є мурал із зображенням Казимира Малевича на будівлі собору. У Конотопі до століття  від часу створення знаменитої картини «Чорний квадрат» встановили пам`ятник. На ньому художник зображений у 16-ти річному віці. Автор місцевий скульптор Юрій Ведмідь. Завітайте до книгозбірні на мистецьку зустріч з неординарним  українським художником.