МОВА - НАЦІОНАЛЬНО- КУЛЬТУРНИЙ СКАРБ

Дата: 21.02.2023 16:15

Сьогоднішнє  засідання україномовного клубу було присвячене  Міжнародному дню рідної мови. У читальній залі  звучали вірші , пісні, прозові твори  на честь нашої рідної, співучої української мови.

Провідний бібліотекар Галина Старцева ознайомила присутніх з історією заснування Міжнародного дня рідної мови. Процитувала вислови відомих літераторів, стосовно української мови: Володимира Сосюри, Олеся Гончара, Юрія Мушкетика, Ліни Костенко та  ін.  Присутні також пригадали українські приказки та прислів`я. Своїм ставленням до рідної мови поділився член Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України   Анатолій Васильович Луговський. Він прочитав авторський вірш «Про мову», а також декілька інших поезій.  Цікавим був виступ  Лідії  Оданець, яка прочитала  дуже змістовного  авторського вірша, присвяченого українській мові. Порадували присутніх  своїм патріотичним ставленням до рідної мови, майстерним виконанням  українських  народних пісень   Іван Третяков, Віра Мусійченко, Фаїна Щербань в музичному супроводі Миколи Свердлікова. Запам`ятався щирий виступ  Галини Стефанишин, яка народилася на Волині, а після закінчення Путивльського педагогічного  училища працювала на Львівщині. Яскравою родзинкою дійства, без сумніву, став виступ акторки Путивльського народного театру Лідії  Далматової, яка потішила присутніх дотепним українським гумором.

Одним  словом, святковий захід присвячений  Міжнародному дню  рідної мови, був насиченим і змістовним.

Хочеться підкреслити, що наша рідна українська мова – це величезний  національно-культурний скарб,  який  належить усім нам.