«НЕБЕСНА СОТНЯ – ПЕРШІ ГЕРОЇ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ»

Дата: 17.02.2023 08:20

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України силовики, керуючись наказами тодішньої проросійської влади, вбили 48 учасників Революції Гідності. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до

пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від

багатовекторності в зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя.

Дев’ять років тому учасники Революції Гідності ціною власного життя не дозволили путіну руками Януковича знищити Україну. Про очевидне втручання росії в події в Україні говорив торік за тиждень до повномасштабного вторгнення адвокат родичів Героїв Небесної Сотні Віталій Титич, вважаючи, що терористичний акт 20 лютого – це фінальна стадія подій, яку “формально було організовано спецслужбами ФСБ для легітимізації вторгнення в Україну, зокрема окупації Криму й дальшої війни”.

Однак тоді Україна здобула в цій війні першу перемогу, і це сталося завдяки Героям Небесної Сотні.

Попереду – остаточна перемога, після якої Україна посяде врешті-решт гідне місце серед вільних демократичних країн.

За інформацією Національного музею Революції Гідності • Maidan Museum

Перевірені джерела щодо подій Революції: https://drive.google.com/.../1MBZE7_gqTTxehNAh...