10 ЛЮТОГО ВИПОВНЮЄТЬСЯ 250 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ НАЗАРОВИЧА КАРАЗІНА, УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО, ВИНАХІДНИКА, ОСВІТНЬОГО І ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА, ПУБЛІЦИСТА

Дата: 10.02.2023 13:52

Каразін завжди тягнувся до наук, а також до великих звершень, оскільки його діяльна натура вимагала масштабних проєктів.Головною заслугою Василя Назаровича, безумовно, є відкриття Харківського університету – першого в Україні. Він, крім університету, відкрив Філотехнічне товариство, що так багато зробило для розвитку науки, техніки і промисловості в Україні. Вчений  особисто написав близько 60 наукових робіт, багато друкувався в різних журналах.

Більше двох століть ми вивчаємо його спадщину, але як кожна непересічна людина він залишається для нас багато в чому нерозгаданим…