СВІТ ВОЛЕЙБОЛУ

Дата: 09.02.2023 15:54

Сьогодні день народження улюбленої  гри у молоді волейболу. Саме цього дня,  9 лютого 1895 року, в американському місті Холіокі, штат Массачусетс, у спортзалі Асоціації молодих християн, керівник Молодіжної християнської організації з фізпідготовки Вільям Морган придумав нову командну гру в м’яч над сіткою, якій дали спочатку назву “мінтонет”, а вже потім гра отримала сучасну назву – “волейбол” , яка зараз є найулюбленішою грою мільйонів людей на планеті і за кількістю федерацій у світі перевищує навіть футбол.

Україну прославив у цьому виді спорту Ю́рій Михайлович Поярков (1937-2017) український волейболіст, дворазовий олімпійський чемпіон, один з найвидатніших спортсменів в історії світового волейболу. Член  Волейбольної зали  слави. Нагороджений найвищою нагородою Федерації волейболу України — Почесним знаком ФВУ. Сумщину — волейболіст Олександр Сорокалєт, уродженець  м. Шостки  триразовий чемпіон Європи. Про видатних особистостей українського волейболу ознайомлять тематичні  видання із фондів бібліотеки.