«ПОВЧАННЯ ДІТЯМ» ВОЛОДИМИРА МОНОМАХА

Дата: 08.02.2023 08:07

8 лютого минає річниця   написання Володимиром Мономахом «Повчання дітям».  Це — визначна пам'ятка літератури  Київської Русі. Точної дати написання невідомо. Але  збереглося в Лаврентіївському списку «Повісті минулих літ» під 1377 роком у кількох неповних частинах

Володимир Мономах (1053-1125рр.) — знакова постать українського середньовіччя.  Перед тим як відійти у інші світи князь  написав перший дидактично-художній твір Київської Русі  «Повчання дітям».  «Повчання» складається з власне повчань та прикладів  із князевого життя. У першій частині твору Володимир націлює своїх   дітей  дотримуватися Божих заповідей, постійно молитися, в жодному разі не клястися Божим іменем. Допомагати злиденним, заступатися за вдів та сиріт, вступатися за слабких перед сильними. Про що ще писав Володимир Мономах у своєму «Повчанні» допоможуть дізнатися тематичні видання із фондів бібліотеки. Запрошуємо до книгозбірні перечитати рядки української історії.