ПУТИВЛЬСЬКИЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ЗВІТУЄ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ

Дата: 03.02.2023 11:47

Комунальна установа «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради забезпечує дотримання прав осіб з особливими освітніми потребами на здобуття освіти через проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини та забезпечення їй системного кваліфікованого супроводу.

Центр провадить діяльність з урахуванням поваги та індивідуальних особливостей дітей, недопущення дискримінації та порушення прав дитини, конфіденційності, доступності освітніх послуг з раннього віку.

Фахівцями (консультантами) Центру за рік проведено 47 комплексних оцінок, 19 з яких - повторні. Усього під кваліфікованим супроводом перебувають 97 дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі 12 – з Новослобідської громади. Загалом проведено 3110 корекційно-розвиткових занять, третина із яких демонстраційні.

Складним видався минулий рік через війну, проте колектив Центру використовував оптимальні та безпечні шляхи надання послуг, у повній мірі задовольнив звернення батьків з дітьми, у тому числі й внутрішньо переміщених.

Наразі в школах Путивльської та Новослобідської громад функціонують 39 інклюзивних класів для 53 дітей з особливими освітніми потребами. Працюють три інклюзивні групи в Центрі позашкільної освіти, одна група – у дошкільному закладі. Створено реєстр фахівців, що проводять корекційно-розвиткові заняття з дітьми, та напрацьовано банк даних дітей з особливими освітніми потребами.

Одним з основних напрямків діяльності установи є робота з батьками. Систематично проводяться індивідуальні та групові консультації, тренінги, бесіди. Працює батьківський лекторій «Моя особлива дитина». За рік надано 663 консультації батькам.

В установі під керівництвом директора Тамари КИЗЕНКО працює злагоджена команда з 6-ти педагогів з вищою спеціальною освітою: два практичні психологи, учитель-логопед, учитель-дефектолог, учитель-реабілітолог.

Путивльський інклюзивно-ресурсний центр співпрацює з Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, закладами освіти Путивльської міської ради та Новослобідської сільської ради, Шалигинською спеціальною школою, Путивльським професійним ліцеєм, Путивльським педагогічним коледжем імені С.В. Руднєва та іншими установами.