В УКРАЇНІ ПРОДОВЖИЛИ КАРАНТИН ТА ЗАТВЕРДИЛИ НОВІ ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Дата: 20.01.2023 14:10

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 28.11.2022 № 1 затверджено нові протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Звертаємо увагу, що постанова Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 № 10 відтак втратила чинність.

Основні вимоги до організації протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) практично не змінились, проте слід відмітити деякі зміни, а саме:

• допуск до роботи персоналу закладів освіти рекомендовано здійснювати за умови використання засобів індивідуального захисту, незалежно від їхнього вакцинального статусу
  • вхід та перебування в закладі освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти дозволяється наразі без проведення термометрії
  • під час пересування приміщеннями закладами освіти учасникам освітнього процесу рекомендовано використовувати захисні маски, а здобувачі освіти старші 12 років повинні обов’язково використовують індивідуальні засоби захисту в процесі пересування приміщеннями закладу освіти, незалежно від їхнього вакцинального статусу
  • працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок відповідно до нових вимог не повинен бути забезпечений захисними окулярами або захисним щитком та одноразовими рукавичками
  • організатор – перевізник може перевозити здобувачів освіти та працівників до закладу освіти без обмежень по кількості місць для сидіння.

Визначені постановою протиепідемічні заходи застосовують у закладах освіти, щоб запобігти ускладненню епідемічної ситуації. Відповідальність за виконання таких заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

До того ж Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про продовження дії карантину через COVID-19. Так, документом від 23 грудня 2022 р. № 1423 внесено зміни до розпорядження КМУ «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020 р. № 338 та постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 р. № 1236. Карантин на території України продовжено до 30.04.2023 р.

Відділ державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства