СИВА ДАЛЕЧІНЬ АНАТОЛІЯ МОКРЕНКА

Дата: 20.01.2023 15:50

22 січня виповнюється 90 років від дня народження Народного артиста України Анатолія Мокренка, який народився в пісенно-поетичному краї в с. Терни  на Недригайліщині.

Він був викладачем, професором національної музичної академії імені П. І. Чайковського, солістом Національної опери України імені Тараса Шевченка, генеральним директором Національної опери України, першим виконавцем пісні «Два кольори». Наш талановитий земляк знімався у телефільмі «Люція ді Ламмермур» (1980), кінофільмах «Тигролови», «Чорна рада», «Поет і княжна», «Богдан Хмельницький» та інших. Нагороджений Орденом Дружби народів, Орденом Ярослава Мудрого 5 ступеня та багатьма іншими відзнаками України та інших держав. Лауреат Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка. У своєму рідному селі Терни Анатолій запровадив регіональний фестиваль хорового співу серед дитячих колективів «Співаймо разом!». Завдяки легенді оперного та естрадного співу цей фестиваль став візитівкою не лише Недригайлівського району, а й усієї Сумщини. Також був  постійним учасником  і  єдиного в Україні пісенного сільського  фестивалю «Боромля». Тематичні видання із краєзнавчого фонду бібліотеки розкриють для відвідувачів  мистецьку діяльність нашого земляка, познайомлять з цікавою біографією і його ліричною душею. Завітайте до книгозбірні відвідати краєзнавчу стежку нашого краю.