ДОПОМОГА НА ДОГЛЯД ОДИНОКИМ ПЕНСІОНЕРАМ, СТАРШЕ ЗА 80 РОКІВ

Дата: 20.01.2023 12:54

Роз'яснюємо, що допомога на догляд надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду й одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Допомога на догляд призначається за умов:

що особа не отримує надбавку на догляд до пенсії та за нею родичі не отримують компенсацію за догляд.

що не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати (відповідно до ст.ст. 202, 266 Сімейного кодексу України. Інформація про відсутність таких працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), зазначається в заяві).

Для призначення допомоги подаються такі документи:

заява (під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків) та декларація про доходи та майновий стан за встановленими формами;

висновок ЛКК щодо особи, яка потребують постійного стороннього догляду;

копія рішення суду про визнання особи недієздатною (для недієздатної особи);

копія рішення про призначення опікуна (для недієздатної особи, якій призначено опікуна).

Допомога призначається та виплачується з місяця звернення в розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2023 – 837, 20 гривень).