ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПУТИВЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 1 ІМ. Р. РУДНЄВА ТА ПУТИВЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 2 ІМ. Г.Я. БАЗИМИ

Дата: 06.01.2023 13:45

За результатами засідання робочої групи  з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Сумській обласній адміністрації від 22.09.2022, відповідно до протокольних доручень, Путивльській міській раді рекомендовано перейменувати  навчальні заклади Путивльський ліцей № 1 ім. Р. Руднєва та Путивльський ліцей № 2 ім. Г.Я. Базими,  шляхом прибирання назв імен осіб, які були військовими та іншими діячами часів радянського минулого.

З даного питання до робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при виконавчому комітеті Путивльської міської ради надійшли звернення колективу Путивльського ліцею № 1 ім. Р. Руднєва від 15.11.2022 № 05-08/76 та колективу й батьківського комітету Путивльського ліцею № 2 ім. Г.Я. Базими від 11.11.2022 № 06-08/157, у яких вони висловилися проти перейменування навчальних закладів.

З метою визначення громадської думки з даного питання, за результатами засідання робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при виконавчому комітеті Путивльської міської ради від 08.12.2022, рекомендовано Путивльській міській раді провести громадське обговорення.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Путивльської міської ради  «Про проведення громадського обговорення щодо перейменування навчальних закладів Путивльського ліцею № 1 ім. Р. Руднєва та  Путивльського ліцею № 2 ім. Г.Я. Базими» від 20.12.2022 № 192 у Путивльській громаді проведено громадське обговорення з 20.12.2022 по 04.01.2023.

Для мешканців Путивльської громади була надана можливість висловити власну думку у спеціально розробленій Гугл-формі.

За отриманими результатами, у голосуванні взяли участь 474 особи, з них:

- 86,5% (410 осіб) висловилися проти перейменування;

-  9,1 % (43 особи) підтримали перейменування;

- 4,5 % (21 особа) не змогли визначитись.

04.01.2023 у Путивльській міській раді проведено громадське слухання з питання перейменування навчальних закладів Путивльського ліцею № 1 ім. Р. Руднєва та Путивльського ліцею № 2 ім. Г.Я. Базими, на якому були підбиті підсумки громадського обговорення. За результатами засідання та проведеного опитування вирішено залишити назви зазначених навчальних закладів без змін.