РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ЗАХОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПІД ЧАС ПОВЕНІ

Дата: 09.01.2023 10:23

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб, зокрема пов’язаних із водним шляхом передачі збудника і харчових отруєнь. Дотримання простих правил гігієни сприятиме захисту від них.

ВОДА . Перш за все, звертайтеся до органів місцевої влади з проханням забезпечити вас питною водою гарантованої якості. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби — збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, вірусного гепатиту і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового. Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати тільки добре прокип’ячену воду.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. Споживати варто лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов’язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.  З приходом весни підвищується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу. Перед їдою ретельно мийте руки з милом, також їх можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

ҐРУНТ. Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

• провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілок, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20–25 см;
  • індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекуючим засобом, призначеним для цього;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду ;
  • провести дератизацію у місцях можливого скупчення гризунів;
  • трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спецзакладам.

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ .У разі підозри розвитку симптомів інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, діарея, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипання на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Пам’ятайте, що у цей тяжкий  час зберегти здоров’я вам і вашим рідним допоможе дотримання дуже простих правил гігієни!

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області