ІСТОРІЯ ЯЛИНКОВИХ ПРИКРАС

Дата: 23.12.2022 14:02

До новорічно-різдвяних свят у бібліотеці відкрито виставку –інсталяцію «Новий 2023 рік». Цьогоріч до свят зробили новорічну красуню з книг і прикрасили раритетними іграшками, які надали відвідувачі публічної бібліотеки і колеги філій.

Ялинкові прикраси зав­жди відтворювали події часу. На початку 50-х років виготовлялося багато «їстівних» іграшок: всіляких ягід, овочів, фруктів, грибів. Пізніше на ялинці оселилися звірята та птахи. Не пройшла безслідно і «кукурудзяна епопея» часів Микити Хрущова, коли на ялинових гілках «виросли» качани кукуруд­зи. Грандіозна подія початку 60-их – освоєння людиною космічного простору – знайшла відображення і в новорічних іграшках: з’явилися ракети, супутники, космонавти, зірки. У 70-их переважали різноманітні кульки та бурульки. У 80-і роки іграшки здобувають абстрактну форму: найчастіше дитині доводилося напружувати фантазію, щоб визначити, що ж за звір з’явився на ялинці. Виставка буде цікавою не тільки дітям, а й дорослим. Адже, побачивши знайому новорічну прикрасу зі свого минулого, немов сам знову потрапляєш у ті часи, коли Новий рік був справжньою казкою. На виставці також представлені видання з історії й сучасності українських новорічно-різдвяних традицій. Запрошуємо до бібліотеки на перегляд виставки, щоб потримати в руках кожну іграшку. В новому 2023 році всім бажаємо миру і перемоги.