21 ГРУДНЯ ЩОРІЧНО СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КРОСВОРДА

Дата: 21.12.2022 12:11

Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle".

Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де він був надрукований 21 грудня 1913 року. . Найбільший кросвод, який має 8469 слів та сорок тисяч клітинок, склав Звонко Янан. В наші дні світ кросвордів надзвичайно різноманітний: класичний, скандинавський або сканворд, циклічний (циклокросворд),чайнворд або лінійний, угорський (філворд), англійський, американський, естонський та ключворд (кейворд, шифрокросворд). Тож кожен може підібрати для себе найкращий варіант, щоб із задоволенням провести вечір, розгадуючи зашифровані слова самостійно або у веселій компанії, що робить цю гру ще більш захоплюючою.  До речі, розгадувати кросворди - дуже корисно. Це тренує пам'ять. Особливо корисно для старших людей. Запрошуємо до бібліотеки у світ кросвордів, які друкуються в передплачених періодичних виданнях.