ВОНИ ВРЯТУВАЛИ СВІТ

Дата: 14.12.2022 10:45

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Людей, які ціною свого життя й здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Майже мільйон людей рятували Україну й світ від ядерної катастрофи,  близько 60 тисяч з них – загинули. Вибух на Чорнобильській атомній станції призвів до масштабних трагічних наслідків. Після викиду в атмосферу радіоактивних речовин, було заражено майже 200 тисяч квадратних метрів  землі.

В Україні найбільше постраждали Київська та Житомирська області. Низько вклоняємося й пам`ятаємо подвиг ліквідаторів Путивльщини, які працювали в 30-ти кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки аварії, і ніколи не зітреться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості.

Тематичні видання із фондів бібліотеки нагадують про трагічні сторінки історії нашої країни.