ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Дата: 07.12.2022 09:46

7 грудня — весь світ відзначає день української хустки. Якщо вишиванка — це український генетичний код, то хустина — оберіг та символ життя, пам’ять роду, його святиня. Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хустка — символ жіночої душі, прихильності й любові, вірності в коханні та прив’язаності в дружбі. Це знак згоди чи пошани, коли її дарують чи нею пов’язують. Вона —честь жіноча.

До свята в бібліотеці розгорнута виставка-інсталяція «Українська хустка — наш оберіг», де з представлених тематичних видань відвідувачі дізналися про цікаву історію хустки, обрядове значення, про хустку, як мистецький витвір та взяли участь у святковій фотосесії.