ОСНОВОПОЛОЖНИК УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ

Дата: 29.11.2022 10:44

29 листопада 1835 року на Харківщині народився  український драматург, літературний критик — Григорій Квітка (літературний псевдонім Квітка-Основ’яненко), автор комедій «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-денщик», сатирично-фантастичної повісті «Конотопська відьма».

Його перу належать також історичні нариси «Головатий» (1839), «Історія театру в Харкові» (1841), «Українці» (1841), «Переказ про Гаркушу» (1842), «Заснування Харкова» (1843), сатиричні романи «Пан Халявский» (1840та інші. Українські повісті та оповідання Квітки відкрили нову сторінку в письменстві всієї Європи. Михайло Драгоманов навіть зарахував Квітку-Основ`яненка до трійки найбільших українських класиків ХIХ століття. Відвідувачам  бібліотеки пропонуємо із фондів книгозбірні перечитати захоплюючі українські соціально-побутові  комедії. Адже кожне нове покоління з незмінним захопленням спостерігає за тим, як красуня Уляна підносить гарбуза незграбному телепню Стецьку, а справжній український гумор неодмінно підвищить настрій і дорослим, і дітям.