ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ — ХВОРОБА ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Дата: 14.11.2022 15:39

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі. Цей день затверджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я  у 1991 році.

Дата обрана не випадково – 14 листопада день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Діабет– це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну.  Завжди необхідно пам’ятати, що при найменших  симптомах захворювання необхідно звернутися до лікаря!
Тільки своєчасно розпочате лікування може врятувати здоров’я і
життя хворому!
За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Наявна література із фондів бібліотеки надасть інформацію про типи цукрового діабету, харчування при цій  хворобі та спосіб життя. Тож завітайте до бібліотеки за інформацією.