Я СВІТОМ ЖИВ, Я ЖИВ У БОРОТЬБІ

Дата: 07.11.2022 08:54

7 листопада Україна відзначає 86 років  від дня народження видатного українського письменника, режисера, сценариста, актора  Миколи Степановича Вінграновського, продовжувача кінематографічних традицій Олександра Довженкалауреата Шевченківської премії (1984).  У творчому доробку талановитого прозаїка і режисера -  десять поетичних збірок, девять повістей, один роман. Він зіграв вісім ролей і зняв 14 фільмів. Микола Вінграновський є одним із найголовніших представників творчої генерації шістдесятників. «Красу Микола Вінграновський визначив основним естетичним критерієм своєї творчості і поривався підняти своє образне слово до таких висот, куди рідко сягала творча уява інших, також талановитих поетів», так писав М. Жулинський.

Публічна бібліотека запрошує своїх відвідувачів у світ Миколи Вінграновського. Література із фондів книгозбірні розкриє  перед вами біографічну і творчу діяльність та допоможе відчути красу та гармонію творчості  прозаїка і кінематографіста.