БАТУРИНСЬКА ТРАГЕДІЯ

Дата: 02.11.2022 16:52

Цього дня 1708 року сталася Батуринська трагедія, або «Різанина в Батурині», коли під час каральної операції російські війська під командуванням Олександра Меншикова захопили гетьманську столицю Батурин і вщент її зруйнували.

З надзвичайною жорстокістю було страчено захисників і жителів міста – козацьку старшину розіп’яли на хрестах, котрі встановили на плотах і пустили вниз по річці Сейм. Всіх інших мешканців, незалежно від віку і статі, було вирізано. За різними оцінками загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині». Документальна та художня література із фондів публічної бібліотеки висвітлює перший в історії масовий геноцид українців після поразки визвольної акції Івана Мазепи. Це такі як роман Іваничука «Орда», повість Богдана Лепкового «Бавтурин» тощо. В науково-популярному ілюстрованому виданні « Батуринська фортеця» Сергія Павленка вміщено нариси про виникнення, розбудову і зміцнення Батуринської фортеці, до якої доклав рук саме Іван Мазепа будучи володарем булави. З цим військовим і знаковою постаттю української історії познайомлять літературно-художні  видання «Іван Мазепа» та «Мазепа».Тож завітайте до бібліотеки, щоб перегорнути трагічні сторінки української історії.