ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Дата: 01.11.2022 16:43

Сьогодні, 1 листопада, свiтова спільнота вiдзначає   День  заснування  Європейського Союзу.  ЄС утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993 - го року який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні.

Сьогоднi Європейський Союз  — економічний  та  політичний  союз 27 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Найменша країна, що входить до Європейського союзу – республіка Мальта, а найбільша – Франція з  найбільш відвідуваним  містом – Париж. В Євросоюзі – 24 офіційні мови. На засіданнях Європарламенту депутати можуть використовувати будь-яку з них ,  а щоб розуміти одне одного в парламенті працюють штатні і позаштатні перекладачі-синхроністи. З моменту набуття Україною незалежності у 1991 році Європейський Союз та Україна динамічно розвивають відносини один з одним. Україна є пріоритетним партнером ЄС. 23 червня 2022 року в умовах повномасштабної війни  статус кандидата в члени ЄС для України Європейською Радою наданий без умов. Ми вітаємо це історичне рішення Євросоюзу, яке фактично означає, що велика родина країн Європейського Союзу бачать Україну членом ЄС. У публічній бібліотеці створений євро куточок, де зібрана література, яка  знайомить відвідувачів   з інформацією  про символіку Європейського  Союзу, країнами-членами, історію народження з етапами євроінтеграції.