ДО ВІДОМА ВПО

Дата: 26.10.2022 13:47

Уряд вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, а саме: обмежено перелік осіб, за яких можна отримати компенсацію.

Починаючи з жовтня, компенсацію можна отримати за розміщення ВПО:

- які перемістилися з Криму чи Севастополя, або громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

- житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження;

- з громад Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької та Київської областей, м. Києва, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, які переселились у вересні (за цих громадян компенсація виплатиться тільки за вересень).

Товариство Червоного Хреста України визначено органом, який буде здійснювати компенсацію за розміщення ВПО на рівні з держбюджетом.

Розмір компенсації за розміщення ВПО збільшено вдвічі, на період з 1 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.