ЩО ТАКЕ «БРУДНА БОМБА» І ЯК ВРЯТУВАТИСЬ?

Дата: 26.10.2022 09:08

«Брудна бомба» – це суміш вибухівки, наприклад, динаміту, і радіоактивних речовин. Не слід плутати її з ядерною зброєю і вибухом на АЕС. «Брудні бомби» ще називають «зброєю терористів», бо вони в першу чергу – інструмент залякування.

Ми вважаємо малоймовірним застосування «брудної бомби» проти українців, однак знаємо точно, що росіяни – терористи.

Україна серйозно ставиться до загрози ядерних провокацій і запрошує в Україну моніторингові місії ООН і ОБСЄ. А населення мусить мати інструкції, як врятуватись.

Чим небезпечна «брудна бомба»?

Вона не може створити ядерний вибух, але може поширити радіоактивне забруднення в порівняно невеликих кількостях і на обмежені відстані. Головна небезпека «брудних бомб» – це сам вибух, від якого можуть загинути чи постраждати люди.

Який план порятунку?

Прямуйте в укриття, залишайтесь в укритті, слухайте подальші вказівки від органів влади, ДСНС чи поліції.

Детальніший план дій читайте на сайті Dovidka.info (https://dovidka.info/yak-diyaty-v-razi-zastosuvannya.../).