ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ПУТИВЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ

Дата: 25.10.2022 13:51

Після виведення території  громади  з переліку  районів проведення  бойових дій, жителям стала доступна  участь у Державній програмі  з надання мікрогрантів  на створення  або розвиток  власного  бізнесу відповідно до Постанови КМУ  від 21  червня 2022 року № 738.

Отримувачами мікрогранту  можуть бути  фізичні особи, суб’єкти господарювання (пункт 1 Порядку), які  мають намір  розпочати  підприємницьку діяльність  і беруть на себе  зобов’язання  зареєструватися ФОПом або створити  юридичну особу у випадку отримання  позитивного  рішення про надання мікрогранту.

Мікрогранти надаються для  покриття таких напрямків витрат, як:

• придбання обладнання, необхідного для провадження господарської  діяльності отримувачем;
  • закупівля  сировини та  матеріалів (деталі  зазначаються  отримувачем у  бізнес-плані);
  • орендна плата за нежитлове  приміщення (якщо  така  орендна плата становить не більше 25 % розміру мікрогранту);
  • лізинг обладнання (крім мотоциклів, автомобілів та інших  транспортних засобів  особистого користування).

Мікрогрант  надається  одноразово в безготівковій формі через  відділення банку. Мікрогранти  надаються  на відкриття  або розвиток власного бізнесу терміном на 36 місяців, обов’язкова  умова  отримання  мікрогранту – створення нових робочих місць,  розмір від 50 до 250 тис. грн.

Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 грн та не перевищує:

150 000 грн — у разі зобов'язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;

250 000 грн — у разі зобов'язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.

Звертаю ще раз вашу увагу на те, що подати заявку можуть фізичні особи, у т.ч. безробітні, фізичні особи-підприємці, юридичні особи.

Якщо ви хочете взяти участь у проекті, ми готові  вам допомогти.

О.В.Спориш, директор Путивльської

Районної філії