СВЯТО БІЛИХ ЛЕЛЕК

Дата: 21.10.2022 14:40

22 жовтня – свято білих лелек. Ще з давніх часів білий лелека вважався птахом долі, провісником щастя і добробуту. Люди  вірили, що в дім, на якому з’явилося гніздо, прийде щастя і злагода, в сім’ї припиняться сварки, діти ростимуть здоровими і не хворітимуть.

Село, в якому поселилося багато лелек, могло розраховувати на багатий урожай і не боятися посухи.  Полюбили білі лелеки с. Зарічне. Кожної весни прилітають вони сюди до своїх домівок. Наша колега, Бокатова Юліана, мешканка цього села, одного дня вирішила прикрасити свою садибу декоративними садовими прикрасами. Не довго думаючи, маючи під рукою тканину, цемент, пісок, воду, фарби зробила гарну парочку білих лелек. Вони, неначе живі, стоять нерухомі серед безлічі квітів. Люди, які вперше проходять чи проїжджають  біля садиби Юліани з захватом милуються і не можуть зрозуміти, що вони не живі. Живі лелеки восени відлітають в теплі краї, а ці залишаються. Радують своєю присутністю господарів, їх сусідів та перехожих. Ми віримо в те, що на нашу українську землю, лелеки разом з весною, принесуть довгоочікуваний мир і спокій, затишок і впевненість у затрашньому дні, пробудять бажання жити та творити заради майбутнього наших дітей.