ІВАН ГЕРАСИМОВИЧ ХАРИТОНЕНКО

Дата: 07.10.2022 14:10

7 жовтня цього року відзначається 200 років з дня народження Івана Герасимовича Харитоненка (1820-1891) – засновника династії відомих цукрозаводчиків. Іван Герасимович і його син Павло Іванович, досягнувши визначних успіхів, накопичивши чималий капітал, зробили вагомий внесок в економічний і культурний розвиток м. Суми та краю.

Вони займалися доброчинністю, фінансували будівництво церков, лікарень, учбових закладів, благодійних установ, які функціонують до нашого часу. Завдяки їхній щедрості існували в Сумах реальне училище, сквер, театр, була покладена бруківка на центральный вулиці. Їх коштом збудовано Троїцький собор, корпуси кадетського корпусу та багато інших споруд. Не залишали вони без допомоги дітей-сиріт, бідняків, хворих, що потребували догляду. Благодійні турботи цих підприємців відзначено численними державними нагородами та відзнаками. Земляки-сучасники спорудили І.Г. Харитоненку пам'ятник у Сумах. Вагомий внесок, який зробили Харитоненки в доброчинну справу, розвиток і процвітання рідного краю, завжди залишиться доброю пам’яттю, заслуговує на велику повагу, наслідування майбутнім поколінням.