ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ РЕЄСТРАЦІЙНОГО НОМЕРУ ОБЛІКОВОЇ КАРТКИ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ В ПОДАТКОВОМУ ОРГАНІ

Дата: 30.09.2022 11:29

Головне управління ДПС у Сумській області роз’яснює, що Державний реєстр ДПС створено для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб,  зобов’язаних сплачувати податки, збори у порядку та на умовах, що визначаються Податковим кодексом України (далі - ПКУ) та іншими нормативно-правовими актами України, з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотриманням податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

До Державного реєстру вноситься інформація про осіб, які є: громадянами України; іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні; іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.

У випадку, коли фізична особа або малолітня особа не має обов’язків щодо сплати податків, не отримує доходів, що підлягають оподаткуванню, та не підпадає під визначення платника податків, то підстави для включення відомостей про неї до Державного реєстру відсутні.

Нормами ПКУ не передбачена обов’язкова реєстрація громадян у Державному реєстрі ні з моменту їх народження, ні з настанням певного віку.