ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

Дата: 22.07.2022 10:05

203 роки тому, 22 липня 1819 р. на сцені Полтавського театру відбулася прем’єра п’єси Івана Котляревського ?Наталка Полтавка?.

Глядачі прихильно зустріли п’єсу в Полтаві, а потім в Чернігові, Харкові, Києві. Згодом популярність вийшла за межі України: її з успіхом ставили на сценах Кишеневу, Мінську, Риги, Талліну, Вільнюсу, окремих міст Середньої Азії  та Кавказу.На вітчизняній сцені ?Наталка Полтавка? тривалий час вважалася найбільш репертуарним спектаклем. Його незмінно супроводжували аншлаги. Однойменна опера, що її за мотивами п’єси написав Микола Лисенко, стала класикою українського оперного мистецтва. За весь час існування популярність славетної п’єси не спадає. Мати її в репертуарі — гордість багатьох українських театрів.