З ГЛИБИНИ ВІКІВ НАМ СЯЄ МУДРЕ СЛОВО

Дата: 24.05.2022 09:03

Щорічно, 24 травня в усіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 р. і відзначається щорічно 24 травня.

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Слов’янську писемність було створено в IX ст., близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Згодом було створено дві абетки – глаголиця і кирилиця. Відвідувачам публічної бібліотеки про це свято нагадала тематична підбірка літератури «У витоків  нашої писемності», яка  знайомить з історією походження, культурою та розвитком становлення української мови. Видання з  фонетики, орфографії, правопису та стилістики сучасної української мови,  а також книги видатних українців, які зробили величезний внесок в розвиток  літератури і мови нашої  держави.