A A A K K K
для людей із порушенням зору
ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ

Дата: 16.06.2022 10:35
Кількість переглядів: 131

ПДФО за результатами річного декларування

Продовжується добровільна подача декларацій про майновий стан і доходи, отримані за 2021 рік, та сплату податку з доходів, що підлягають декларуванню (зокрема, при отриманні доходів у вигляді спадщини, подарунків, продажу рухомого та нерухомого майна, інших доходів, у т. ч. наданні різного роду послуг (обробітку земельних ділянок, репетиторства, індивідуальних побутових послуг тощо), отримання іноземних доходів тощо.

При цьому необхідно звертати увагу, що, не зважаючи на те, що діючим законодавством для громадян, які не мали можливості своєчасно подати декларацію про майновий стан і доходи (до 1 травня 2022 року), граничний термін подання відтерміновується (громадяни повинні подати декларації протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану), на сьогодні податкові органи області продовжують приймати зазначені декларації з наданням громадянам консультацій при їх заповненні. 

Єдиний податок з фізичних осіб

У зв’язку з тим, що діючим законодавством передбачено не звільнення платників від сплати, а можливість здійснення вибору - сплачувати податок чи ні (зокрема, враховуючи можливість ведення господарської діяльності), просимо платників щодо добровільної сплати єдиного податку за умови ведення господарської діяльності.

Плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності)

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, з метою підтримання вітчизняних платників податків, державою були надані певні преференції щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань. Зокрема, Законом України від 15.03.2022 № 2120-IX пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України був доповнений підпунктом 69.14. Тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України. На даний час (13.06.2022) перелік таких територій Кабінетом Міністрів України не сформований.

Таким чином, подання платниками плати за землю уточнюючих декларацій, що скасовують податкові зобов’язання з плати за землю за березень-грудень 2022 року, є передчасним, невиконання податкового обов’язку зі своєчасної сплати сум плати за землю, є порушенням податкового законодавства України. У разі несплати землекористувачами до 31 липня 2022 року податкових зобов'язань з плати за землю за лютий-червень 2022 року, податкові органи вимушені будуть застосовувати до порушників податкового законодавства штрафні (фінансові) санкції, передбачені статтею 124 Податкового кодексу України за порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання.

Начальник фінансового управління

виконавчого комітету

Путивльської міської ради

  Сергій САХАРОВ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь