АЛГОРИТМ ДІЙ У ВИПАДКАХ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ТА/АБО НАСИЛЬСТВА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ

Дата: 25.01.2022 11:29

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Вам необхідно знати алгортм дій, які допоможуть у скаладних життєвих обставинах.

Алгоритм дій у випадках домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі:

1. Якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, намагайтеся уникнути контакту і перейдіть у інше приміщення, яке можна легко покинути. Тримайтеся ближче до виходу. Уникайте суперечки в приміщенні, де є гострі та ріжучі предмети.

2. Знайдіть місце, куди можете піти в разі небезпеки. Це місце повинно бути безпечним, щоб кривдник вас не знайшов.

3. Домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію у випадку, коли почують крик з вашого помешкання.

4. Зробіть дублікат ключів та сховайте їх у надійному місці, щоб у разі небезпеки ви могли швидко вийти з приміщення та дістатися до безпечного місця.

5. Заховайте в безпечному місці необхідну суму грошей, список з необхідними номерами телефонів, паспорт, документи дитини та інші важливі документи, необхідний одяг та ліки.

6. Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які можуть надати Вам необхідну підтримку та допомогу.

7. Не мовчіть. Розкажіть про свою проблему людям, яким довіряєте, і обов’язково зверніться за допомогою до спеціаліста.

Потерпаючи від насильства чи стаючи свідком насильства

- Викличте поліцію за номером 102.

Ви можете звернутися до комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської ради. Директор – Суховєєва Тетяна Миколаївна, там фахівці нададуть необхідні консультації: проспект Іоанна Путивльського,93 м.Путивль, тел. (05442) 5-49-02, або до відділу соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету Путивльської міської ради: вул.Першотравнева, 84, м.Путивль

- Якщо в сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей виконавчого комітету Путивльської міської ради: вул.Першотравнева, 84, м.Путивль;

- Юридичні консультації і безоплатну правову допомогу ви зможете отримати в Бюро правової допомоги: вул.Першотравнева, 84, м.Путивль

- Тимчасове проживання для постраждалих від домашнього насильства можливо в державному закладі «Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги»: вул.Іллінська, 51, м.Суми.

Якщо Ви потребуєте консультації або роз’яснення з даного питання, то можете зателефонувати на номери «гарячих ліній»:

• 0-800-500-335

• 0-800-500-225