В ОГОЛОШЕННІ ПРО ВАКАНСІЮ ВКАЗУЄШ СТАТЬ, РАСУ ЧИ ВІК – ОТРИМАЙ ШТРАФ

Дата: 20.01.2022 16:16

З 8 січня цього року, як повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, роботодавці отримають штраф за вимоги в описі вакансії щодо бажаної статі, віку, релігії, раси, кольору шкіри тощо. Ці зміни внесені до Закону «Про рекламу», аби протидіяти дискримінації.

За ігнорування норми Закону роботодавцям загрожує штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати - 65 000 грн.

Причому сплатити штраф слід упродовж 15 днів від отримання розпорядчого документа до держбюджету за місцем державної реєстрації.

Якщо ж суб’єкт господарської діяльності не оскаржить розпорядчий документ або не сплатить штраф, його стягуватимуть через суд.

Зауважимо, що подібна заборона у тексті про вакансію була з часу оприлюднення Закону «Про зайнятість населення». Але цей пункт ніким не перевірявся з однієї причини - не існувало порядку сплати штрафу. Тепер же Мінекономіки розробило  такий порядок. Він діє із 08.01.2022 року.