СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ НА ПРОФЕСІЙНІЙ ОСНОВІ

Дата: 20.12.2021 14:39

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» від 6 жовтня 2021 р. № 1040, якою запроваджено новий механізм виплати громадянам, які надають соціальні послуги з догляду та мають відповідну професійну підготовку.

Зокрема затверджений нею Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися та є:

– громадянами похилого віку;

– особами з інвалідністю;

– невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;

– дітьми з інвалідністю;

– дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг.

Компенсація призначається і виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, які не:

– перебувають у трудових відносинах;

– є фізичними особами – підприємцями;

– провадять незалежної професійної діяльності;

– перебувають на обліку як безробітні.

Заяву про надання такої послуги та пакет документів можна подавати до відділу з питань соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету Путивльської міської ради, тобто за місцем проживання, та через портал «Дія».

Для отримання послуги з догляду на професійній основі необхідно укласти тристоронній договір між одержувачем соціальної послуги з догляду, надавачем такої соціальної послуги та виконавчим органом сільської, селищної, міської ради.