ЯКІ БОРГИ ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ ОТРИМАННЮ СУБСИДІЇ?

Дата: 26.11.2021 10:04

Існує декілька видів боргів, які можуть завадити отриманню субсидії:

1) якщо у людини є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у члена сім’ї).

У цьому випадку є винятки і розраховувати на субсидію можна, якщо така заборгованість є у члена сім’ї, який:

вважається безвісно відсутнім за рішенням суду;

має правовий статус зниклої безвісти особи;

є алко- або наркозалежним, що підтверджується довідкою від лікаря;

відсторонений від роботи (посади) в порядку забезпечення кримінального провадження;

перебуває під домашнім арештом або тримання під вартою.

2) наявність простроченої понад 3 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 680 грн. на день звернення за призначенням житлової субсидії (до змін в законодавстві від 15.11.2021 – субсидія не призначалась за наявності боргів, що перевищують 340 грн.).

Винятком є наявність заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу. Наявність такої заборгованості не перешкоджає оформленню субсидії. Якщо заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла, і опалювальний сезон вже розпочався, все одно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону, якщо впродовж двох місяців від його початку будуть надані один з таких документів:

документальне підтвердження сплати заборгованості;

укладений договір про її реструктуризацію;

ухвала про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо такі документи подано пізніше ніж за дві місяці після початку опалювального сезону, то субсидію буде призначено з наступного місяця після надходження отримання документів.

Телефони для консультацій: 788-888 (багатоканальний); 787-122, 787-123, 050-407-81-99.