НАСИЛЛЯ В СІМ'Ї - ГАНЕБНЕ ЯВИЩЕ

Дата: 16.12.2021 08:43

Особливо жахливо, коли від цього страждають діти.

Цим проблемам була присвячена онлайн-нарада, яку провели відповідальні особи Сумської обласної державної адміністрації.

У Путивльській громаді на обліку перебуває 29 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах.

Упродовж року взято на облік ще 2 такі дитини.

До служби у справах дітей Путивльської міської ради надійшло 5 звернень щодо вчинення насильства над дитиною або існування загрози його вчинення.

До відділення поліції стосовно однієї дитини направлені матеріали на притягнення до відповідальності батьків за невиконання обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки,

Одна дитина влаштована до міської лікарні для лікування після насильства, ще одна дитина після курсу лікування влаштована до Центру соціально-психологічної реабілітації.

З двома дітьми проведено оцінку рівня безпеки, а з їхніми батьками - профілактичну роботу.

Через існування загрози життю та здоров'ю дітей у січні 2021 року 4-х дітей вилучено з родини та влаштовано до Центру соціально-психологічної реабілітації.

Станом на 15.12.2021 в Обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей перебувають 5 дітей громади.

У провадженні Путивльського районного суду перебувають 2 позовні заяви щодо позбавлення батьківських прав відносно до 2 дітей; 1 позовна заява щодо відібрання 4-х дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав.

У 2021 році судом прийняте рішення про позбавлення батьківських прав однієї особи.

Наразі готуються 4 позовні заяви про позбавлення батьківських прав відносно до 6 дітей.

Створені мобільні групи із залученням працівників поліції, проводяться систематичні рейди з упередження випадків насильства.

Жахливо, коли батьки стають загрозою своїм дітям. Щоб цьому протистояти, фахівці відповідних служб громади кожній такій дитині надають необхідну підтримку і захист.