ГОЛОДОМОР. ЗБЕРЕЖИ ПАМ’ЯТЬ. ЗАПАЛИ СВІЧКУ 27 ЛИСТОПАДА О 16.00

Дата: 27.11.2021 08:41

У четверту суботу, щорічно, кожного листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років Україна втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом Українського народу. У 2010 році Апеляційний суд міста Києва назвав винних в організації Голодомору та кваліфікував Голодомор 1932–1933 років, як акт геноциду частини української національної групи.

Цей злочин був ретельно продуманий, адже упокорення голодом українців стало інструментом закріплення влади сталінського режиму, ліквідації верстви українських селян-господарів та викорінення в Україні соціальної основи української нації. Саме через грабіжницькі податки, непомірні хлібозаготівельні плани та обшуки в селян відбирали харчі, з листопада 1932 року забороняли покидати населені пункти, а з 1933 року і територію республіки, охоплену голодом.

Найуразливішою категорією жертв тогочасних подій стали діти, яких, згідно із дослідженнями українських демографів, померло понад 1.5 млн. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, перервавши зв’язок поколінь нашого народу, завдав нищівного удару по ментальності та культурі.

Українців не зламав тоталітарний режим. Сьогодні обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – передати пам’ять про жахіття, пережиті народом.

27 листопада, у День пам'яті жертв голодоморів, о 16:00 годині ми вшановуємо загиблих загальнонаціональною хвилиною мовчання, долучаймося до акції «Запали свічку пам'яті» на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.