ДЕНЬ ЗАЛІЗНИЧНИКА

Дата: 04.11.2021 09:26

На початку останнього осіннього місяця, а саме 4-го листопада, своє професійне свято відзначають  залізничники України.

Традиція святкувати День залізничника в нашій країні  пов'язана з подією, яка відбулася ще в ХІХ столітті. Тоді з Відня через Перемишль до залізничного вокзалу Львова прибув перший поїзд на території сучасної України. Ця знаменна подія сталася 4 листопада 1861 року.

Сьогодні  «Укрзалізниця» у своєму потенціалі має   шість залізниць: Донецьку, Львівську, Одеську, Південну, Південно-Західну, Придніпровську,   які об'єднують усі регіони України.

Територією України проходять чотири міжнародні транспортні коридори. У день свята доречно згадати  і про залізничну станцію «Путивль», яка була відкрита  в 1868 році в сусідній Бурині. Про  історію її створення і розвитку можна дізнатися, перегорнувши сторінки  краєзнавчих видань з фондів нашої  бібліотеки.