ПОРЯДОК ОПОДАТКУВАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 25.10.2021 11:45

Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний і надається всім або більшості працівникам, то така допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати, - роз’яснюють у Головному управлінні ДПС у Сумській області.

Доходи у вигляді заробітної плати платника податку включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу і оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором - 1,5 відсотка.

У випадку, якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка має разовий характер, то сума такої допомоги не включається до оподатковуваного доходу якщо протягом звітного податкового року не перевищує суми граничного розміру доходу (у 2021 році – 3180 грн), а сума перевищення оподатковується в загальному порядку податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором - 1,5 відсотка.