ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ВИЗНАННЯ ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

Дата: 08.10.2021 14:56
Кількість переглядів: 172

Більшість держаних послуг в Україні орієнтовані на громадян України та тих іноземних громадян які постійно проживають в Україні та мають відповідні посвідки на таке проживання. Проте, за даними Агенства ООН у справах біженців, в Україні проживають близько 35000 осіб без громадянства та осіб з невизначеним громадянством. Такі особи повністю позбавлені можливості реалізувати свої соціально-економічні, культурні та інші права. Визнання особою без громадянства дозволить їй мати певні права на території України та підстави для законного перебуває на території України.

За визначенням Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» особа без громадянства - особа, яка не розглядається як громадянин будь-якою державою в силу дії її закону.

Хто має право на звернення із заявою про визнання особою без громадянства?

Відповідно до Порядку розгляду заяв про визнання особою без громадянства затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 317 «Про деякі питання визнання особою без громадянства» право на звернення із заявою про визнання особою без громадянства має особа, яка не може отримати паспортний документ у зв’язку з тим, що вона не розглядається як громадянин будь-якою державою в силу дії її закону, незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України.

Зокрема такими особами можуть бути:

  • колишні громадяни СРСР, які не набули громадянства будь-якої держави;
  • повнолітні особи, які прибули до України дітьми та не змогли отримати нових документів;
  • особи, які втратили громадянство на підставі діючих законів країни своєї громадянської належності;
  • представники ромської спільноти та інші.

Особи, яких визнано особами без громадянства іншими державами та які мають документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що посвідчує особу без громадянства, надає право на в’їзд або виїзд з держави і визнається Україною, проходження додаткової процедури визнання особою без громадянства в Україні не потребують.

Особи, які перебувають за кордоном, право на звернення із заявою про визнання особою без громадянства в Україні не мають.

 

Куди звертатися із заявою про визнання особою без громадянства та які документи необхідні?

Заява про визнання особою без громадянства встановленого зразка та додані до неї документи подаються територіальному органу/територіальному підрозділу Державної міграційної служби (ДМС) за місцем проживання особи:

повнолітньою дієздатною особою – особисто,

повнолітньою недієздатною або обмежено дієздатною особою – її законним представником;

відомості про дитину наводяться у заяві про визнання особою без громадянства одного із її законних представників;

заява про визнання особою без громадянства дитини, розлученої із сім’єю, подається одним з її законних представників (якщо така дитина не має законного представника – працівник ДМС невідкладно звертається до органів опіки і піклування з клопотанням щодо забезпечення дитини законним представником).

 

Разом із заявою про визнання особою без громадянства особа подає наступні документи (за наявності):

  • документ, що посвідчує особу або надає право на в’їзд або виїзд з держави, виданий іноземною державою;
  • документ, що засвідчує факт неперебування у громадянстві іншої держави, строк дії якого закінчився;
  • інші документи, що підтверджують інформацію, викладену в заяві (до прикладу, це можуть бути документи, що підтверджують факт народження особи, перебування її у шлюбі, наявність дітей, навчання в освітньому закладі України або іншої держави, паспорт громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року, документи про роботу тощо).

В разі подачі документів законним представником особи, додатково подається документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує його повноваження.

Процедура визнання особою без громадянства

Рішення про визнання або відмову у визнанні особою без громадянства приймається Міграційною службою впродовж 6 місяців з дати подачі заяви, в окремих випадках цей термін може бути продовжено, але не більше як до 12 місяців. На час розгляду заяви особі видається довідка про звернення за визнанням особою без громадянства – цей документ підтверджуватиме законність перебування особи на території України, доки триватиме розгляд заяви.

У разі прийняття рішення про визнання особою без громадянства, така особа, зобов’язана протягом 10 днів звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС за оформленням посвідки на тимчасове проживання в Україні.

Надалі, після 2 років проживання за посвідкою на тимчасове проживання, особа без громадянства має право на отримання дозволу на імміграцію в Україну та документування посвідкою на постійне проживання, а в подальшому – подати клопотання про прийняття до громадянства України.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь