У ДЕНЬ МІСТА В ПУТИВЛІ ВШАНУВАЛИ БЛАГОВІРНОГО ІОАННА ПУТИВЛЬСЬКОГО

Дата: 03.10.2021 14:27

В історії Путивля є знакова подія: рішенням Священного Синоду УПЦ від 25 березня 2009р. мученика Іоанна Путивльського внесено у святці нашої Церкви.

Благовірний Іоанн Путивльський був онуком святого Михаїла Чернігівського. У так званому «Любечському синодику» (XIII-XIV століття), маємо згадування імені «князя Іоанна Путивльського, страстотерпця та чудотворця, вбитого татарами за християн». Він прийняв мученицьку кончину і прославився посмертними чудотворіннями.

Не кожне місто має свого святого, тому з метою відновлення Віри та Духовності, вшанування пам’яті благовірного Іоанна Путивльського з 2016 року відзначається День міста Путивль 03 жовтня — день відзначення святого благовірного князя Іоанна Путивльського.

Цьогорічні урочистості розпочалися зранку з молебну в Спасо-Преображенському соборі, що здійснив єпископ Роман. Святковою ходою містяне рушили до центральної площі покласти квіти до пам’ятника Іоанна Путивльського.