80-ТІ РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ

Дата: 29.09.2021 10:00

Сьогодні ми вшановуємо 80-ті роковини страшної трагедії людства, початку масових розстрілів 1941 року, здійснених гітлерівцями в Бабиному Яру, де загинуло близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених.

Масові розстріли відбувалися майже щоденно, до завершення окупації Києва, найтрагічнішими днями стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. Жорстокі розправи відбувалися по всі країні, більшість населених пунктів мають свої  “бабині яри” – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

За інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті.