ТИПОВІ ПОРУШЕННЯ, ЯКІ ВИЯВЛЯЮТЬ ПІД ЧАС ПЕРЕВІРОК РРО

Дата: 24.09.2021 14:16

Станом на 15 вересня 2021 року підрозділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Сумській області було проведено 300 фактичних перевірок торгових об’єктів та надання послуг, через які здійснюються торгівля підакцизними товарами. Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій передбачена за матеріалами проведених перевірок, за фактами 406 виявлених порушень законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби складає близько 32 мільйони гривень.

Типовими порушеннями, які виявляється під час перевірок на сьогодні є:  здійснення реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без зазначення в касових чеках кодів товарних позицій згідно УКТ ЗЕД (156 випадків за якими донараховано 0,8 млн  грн  санкцій); порушення ведення обліку товарних запасів та відсутність первинних документів щодо походження товару (67 випадків, донараховано 27,1 млн грн санкцій у т.ч. 27,0 млн грн при проведенні перевірок АЗС); продаж алкогольних напоїв за цінами нижчими від мінімальних (62 випадки за якими донараховано 0,6 млн  грн санкцій); проведення розрахунків без використання реєстраторів розрахункових операцій та невидачі відповідних розрахункових документів (27 випадків за якими донараховано 0,1 млн  грн  санкцій);торгівля алкогольними напоями у заборонений час доби (24 випадки, за якими донараховано 0,2 млн  грн санкцій); підтвердження реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім згідно матеріалів поліції (19 випадків за якими донараховано 0,1 млн  грн санкцій); здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без отримання ліцензій (11 випадків, за якими донараховано 0,2 млн  грн санкцій); продаж та зберігання підакцизних товарів без марок акцизного податку (6 випадків за якими донараховано 0,1 млн грн санкцій); зберігання пального без отримання відповідної ліцензії (3 випадки за  якими донараховано 1,5 млн  грн санкцій); невнесення касового апарату до ліцензії (1 випадок за яким донараховано 0,5 млн грн санкцій).