НОВІ ВИМОГИ ДО ФОРМИ ТА ЗМІСТУ РОЗРАХУНКОВИХ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ФОРМУЮТЬ РРО

Дата: 10.09.2021 11:14

У Головному управлінні ДПС у Сумській області інформують, що з початку серпня 2021 року набули чинності нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, які формують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які затверджені наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» та від 18.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів».

Тобто, до 1 серпня 2021 року реєстратори розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу № 306, проте не перебували на обліку у органах ДПС, мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для можливості виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які формують РРО.

РРО мають бути доопрацьовані для можливості зображення у касових чеках:  найменування суб’єкта господарювання;  заокруглення суми до сплати;  зазначення валюти операції;  найменування платіжної системи, QR-коду (за наявності).

Увага, QR-код це не обов’язковий реквізит у чеку, але має містити у собі обов’язкову інформацію за наявності в чеку та покликаний спростити процедуру надсилання на абонентський номер та/або адресу електронної пошти споживача фіскального чека продавцем!

До 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості зображення у касових чеках значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.