ПИТАННЯ ПРИСВОЄННЯ АДРЕС ОБ’ЄКТАМ БУДІВНИЦТВА ТА ОБ’ЄКТАМ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Дата: 27.07.2021 21:20

Питання присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна обговорили під час семінару фахівці Путивльського бюро правової допомоги та відділу містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної підготовки виконавчого комітету Путивльської міської ради.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.07.2021 №690 «Про затвердження Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна» був затверджений Порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна. Цей Порядок визначає процедуру присвоєння, зміни, коригування адрес об’єктів будівництва, будинків, будівель, споруд, окремих частин об’єкта, які є самостійними об’єктами права на нерухоме майно (квартир, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень).

Прийняття зазначеного Порядку є дуже важливим оскільки він забезпечить нормативне підґрунтя для прийняття відповідних рішень в громадах в частині присвоєння адрес. До цього в Україні з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року діяв експериментальний проект з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.

Порядок врегульовує питання щодо:

переліку реквізитів (складових) адрес об’єктів будівництва, об’єктів нерухомого майна із деталізацією випадків, коли ці реквізити (складові) застосовуються чи не застосовуються;

визначення необхідних реквізитів для присвоєння адреси за межами населених пунктів;

присвоєння адреси окремим частинам будинку, які є самостійними об’єктами права на нерухоме майно (квартири, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення);

здійснення впорядкування нумерації (перенумерації) будинків та квартир;

визначення переліку об’єктів, яким не присвоюється адреса об’єктів нерухомого майна.