ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ХТО ТАКИЙ ВИКРИВАЧ?

Дата: 13.07.2021 13:14
Кількість переглядів: 226

Які права та гарантії прав захисту викривачів корупції в Україні? Коли виникають права та гарантії захисту викривача? Які заходи можуть бути вжиті викривачем для захисту?

Саме такі питання були обговорені під час проведення семінару на тему «Права та гарантії прав захисту викривачів корупції». Юристкою бюро Тетяною Сєліною було зазначено: «Становлення в Україні дієвої системи запобігання проявам корупції є головним важелем для боротьби з нею. Одним з таких механізмів є закріплення на законодавчому рівні поняття викривачів і встановлення гарантій щодо їх захисту».

Часто трапляються випадки, коли особа, яка повідомляє про корупцію, зазнає у зв’язку з цим тиск з боку керівника або роботодавця. Саме через такі випадки викривачі перебувають під захистом держави, включаючи забезпечення безпеки щодо себе та близьких осіб, майна та житла.

Законодавством України передбачено ряд механізмів щодо захисту прав як викривача, так і його близьких осіб. Наприклад, не допускається відмова вказаним особам у прийнятті на роботу, укладенні чи продовженні трудового договору, наданні адміністративних та інших послуг. Також їх не може бути звільнено чи застосовано до них негативних заходів впливу як: переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, зменшення заробітної плати тощо. Позбавлення або обмеження певного права викривача порівняно з іншими працівниками теж є неприпустимим.

До основних прав викривачів відносяться:

• бути повідомленим про свої права та обов’язки;

• отримувати підтвердження прийняття та реєстрації повідомлення;

• на безоплатну правову допомогу у зв’язку із захистом прав викривача;

• на конфіденційність;

• повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» анонімно;

• у разі загрози життю і здоров’ю на забезпечення безпеки щодо себе та близьких осіб, майна та житла або на відмову від таких заходів;

• на відшкодування витрат у зв’язку із захистом прав викривачів, витрат на адвоката у зв’язку із захистом прав особи як викривача, витрат на судовий збір;

• на винагороду у визначених законом випадках;

• на отримання психологічної допомоги;

• на звільнення від юридичної відповідальності у визначених законом випадках;

• на отримання інформації про стан та результати розгляду, перевірки та/або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь