ОБЛИЧЧЯ І ДУША УКРАЇНСЬКОГО КІНО

Дата: 15.06.2021 15:21

«Іваночку! Чекає кіноплівка.

Лишай косу в сусіда на тину.

Іди у кадр, екран твоя домівка,

два виміри, і третій в глибину.»

Ліна Костенко

15 червня виповнюється 80 років від дня народження українського актора, режисера, сценариста –  Івана  Васильовича  Миколайчука.

Українці знають його як Івана Палійчука з фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Ця роль одразу принесла Миколайчукові загальне визнання, а сама кінострічка  здобула близько десяти призів та нагород й була визнанана однією з двадцяти найкращих картин світу.

На мистецькому рахунку Івана Миколайчука –  34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та дві режисерські роботи. Його називають обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком. Вінбув кінозіркою 60-70-х років минулого століття. Помер геніальний актор на 46 тому році життя від тяжкої хвороби 3 серпня 1987 року. Більше  дізнатися про біографічну і творчу діяльність Івана Миколайчука можна  з тематичних видань із фондів бібліотеки. Завітайте до книгозбірні  і перегорніть сторінку розвитку українського мистецтва минулого століття.