КОНКУРС МІНІ-ГРАНТІВ «ЄВРОПЕЙСЬКЕ МЕРЕЖУВАННЯ ТА СПІВПРАЦЯ»

Дата: 03.06.2021 11:17

МЕТА КОНКУРСУ:

розвиток співпраці та партнерства з європейськими аналітичними центрами, громадськими мережами, коаліціями, платформами.

Залучення міжнародного досвіду, спільна діяльність з закордонними партнерами, приєднання до міжнародних коаліцій суттєво посилює спроможність українських громадських організацій у досягненні їхніх стратегічних цілей. Актуальним викликом для міжнародної співпраці є пандемія Covid-19, що призвела до обмеження міжнародних подорожей. Це тільки певною мірою компенсується зростанням використання онлайн-інструментів комунікації – проте, і тут виникає потреба посилення якості такої комунікацій, а не лише її кількості.

У 2020 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «EU4USociety». Загальною метою Проєкту є посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Більше про проєкт EU4USociety – тут.

Цей конкурс спрямований на посилення спроможності українських організацій громадянського суспільства – партнерів Міжнародного фонду «Відродження» брати участь у міжнародній співпраці та мережуванні на європейському рівні.

Мета конкурсу: розвиток співпраці та партнерства з європейськими аналітичними центрами, громадськими мережами, коаліціями, платформами.

Учасники конкурсу: громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, що отримали грантову підтримку від МФ «Відродження» у 2020-2021 році.

Тематичні напрямки проєктів: можуть біти різні тематичні сфери, за умови, що вони відповідають наявній стратегії діяльності організації та сфері діяльності проєкту організації, підтриманого МФВ.

Можливі форми діяльності:

• підготовка  (невеликих) спільних аналітичних матеріалів (policy briefs, аналітичні статті, позиційні документи тощо) у співпраці з громадськими експертами / аналітичними центрами країн ЄС та СхП;
  • спільне створення аудіовізуальних матеріалів, адаптованих для міжнародної аудиторії з подальшим спільним поширенням;
  • залучення експертизи та консультацій міжнародних партнерів щодо досвіду сприяння реформам та розвитку міжнародної співпраці;
  • стратегічне планування спільної адвокаційної діяльності;
  • організація та/або участь в (онлайн) обговореннях та публічних заходах спільно з європейськими партнерами із залученням стейкхолдерів з України та/або ЄС/СхП;
  • членство у міжнародних мережах.

Вимоги до проєктних пропозицій:

• організація-аплікант мала отримати грантову підтримку з боку МФВ у 2020-21 рр.;
  • партнером проєкту виступає або аналітичний(і) центр(и) з країн(и) ЄС та/або Східного партнерства, або міжнародна європейська громадська мережа (коаліція, платформа тощо);
  • до проєктної пропозиції має бути додано підтвердження встановленої співпраці / контактів з партнерами;
  • зміст проєктної пропозиції повинен передбачати спільну діяльність з партнером(ами); не будуть підтримані пропозиції, що передбачають участь у навчальних та інших міжнародних заходах без встановлення і здійснення партнерської діяльності;
  • зміст проєктної пропозиції повинен містити обґрунтування відповідності пропонованої діяльності наявній стратегії організації та релевантність для посилення ефекту підтриманого МФВ у 2020-21 рр. проєкту;
  • реалізація проєкту має сприяти впровадженню євроінтеграційних реформ, виконанню Угоди про асоціацію з ЄС, посиленню представлення інтересів України у міжнародних (європейських) інституціях.

Типи можливих витрат:

• технічне забезпечення онлайн-заходів, переклад, трансляція, пост-продакшн тощо;
  • організація та модерація (онлайн)дискусій,
  • консультаційна та адвокаційна робота партнерів з країн ЄС;
  • проведення спільних міжнародних досліджень,
  • забезпечення перекладу аналітичних матеріалів, їх peer review, редагування, адаптація для іноземної аудиторії;
  • членські внески у міжнародних мережах, заходах і т.п.

Критерії відбору переможців конкурсу:

• Змістовна відповідність проєктної пропозиції умовам конкурсу;
  • Логічна побудова проєкту (чіткий та реалістичний план дій; рівень залучення партнерів);
  • Ефективність діяльності (очікувані практичні результати на виході);
  • Організаційна та фінансова спроможність організації та організацій-партнерів (досвід успішної реалізації проєктів та звітування);
  • Адекватність бюджету, його відповідність змісту проєкту та умовам конкурсу.

Конкурс є постійним, з кількома проміжними дедлайнами для розгляду заявок експертною комісією. Графік проведення конкурсу у 2021 році:

ДАТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК

ПОВІДОМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

3 червня 2021

15 липня 2021

2 вересня 2021

7 жовтня 2021

4 листопада 2021

3 грудня 2021

Дати подання заявок для участі в конкурсі після 2021 року буде оголошено додатково.

Мінімальний розмір гранту – 50 000 грн.

Максимальний розмір гранту – 150 000 грн.

Оптимальний розмір гранту – 100 000 – 120 000 грн.

Максимальний термін реалізації проєкту – 6 місяців.

Зверніть увагу!

• Проєктні пропозиції (аплікаційну форму  з додатками) слід зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”. Проєктних пропозицій, надісланих в інший спосіб, не розглядатимуть.
  • Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації проєкту «EU4USociety».
  • Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.
  • Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причин відмови в підтримці проєктної пропозицій не повідомляють.

Контактні особи:

Ольга Квашук, менеджерка Європейської програми, kvashuk@irf.ua